Frézování stoupaček

Frézování odpadních stoupaček se provádí ze střechy/půdy přes patní koleno, až do ležaté kanalizace. Majitele starších litinových stoupaček o průměru DN110 trápí rezavění spojů a zarůstání stěn vodním kamenem. Průměr vnitřní kanalizace se zmenšuje i usazujícím tukem. Frézování stoupaček od vodního kamene a pevných usazenin se provádí, pokud nechcete nebo nemůžete měnit staré rozvody za nové, ale chcete prodloužit životnost stávajícího potrubí o několik let.

Při frézování kanalizačního potrubí se používá tlačná nebo pojezdová kanalizační kamera, ta zobrazuje aktuální průběh frézování.

Ve složitých případech ucpané svislé a ležaté kanalizace se nedá odpadní systém vyčistit samotnou tlakovou vodou, ani běžnou strojní metodou. Zde je zapotřebí použít speciálních fréz na čištění odpadů. Pro frézování používáme širokou škálu speciálních frézovacích hlavic poháněných buď tlakovou vodou nebo strojním pérem. Velmi ostrá brusná fréza, zvolená dle průměru, charakteru a stáří potrubí, dokáže zbrousit z vnitřní stěny kanalizace nalepené kusy koroze. Točící se fréza rozdrtí tvrdé usazeniny, tlaková voda použitá při broušení odplaví veškerou směs ven.